Co warto wiedzieć zamawiając baristę?

Czyli aktualne trendy w kawowej kulturze na targach i konferencjach.

Kawa od dawna stanowi ważny element naszej kultury, a rola baristy na różnego rodzaju wydarzeniach stale się rozwija.
Na przestrzeni ostatnich dwunastu lat od kiedy świadczymy usługi typu „Barista na targi” jako Gusto Cafe Events, obserwuję odchodzenie od serwowania alkoholu na targach na rzecz najwyższej jakościowo kawy.
Obecnie organizatorzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że wysoka jakość kawy i profesjonalna obsługa baristy mogą mieć ogromny wpływ na sukces ich wydarzenia.
Dlatego też coraz większa uwaga jest przywiązywana do roli odpowiednio dobranego baristy na targi, który nie tylko dostarcza doskonałej jakości kawy, ale także tworzy niezapomniane doświadczenie dla uczestników.

Zobacz na 30 sekundowym filmie o czym będzie ten artykuł.

Jednym z najważniejszych trendów, który obserwujemy w kawowej kulturze na targach, jest rosnące zainteresowanie kawami Speciality.
W miarę jak konsumenci stają się coraz bardziej wymagający i świadomi smaku, coraz większą popularność zdobywają unikalne gatunki kawy oraz różnorodne metody parzenia. Uczestnicy targów i konferencji coraz częściej oczekują możliwości degustacji różnych rodzajów kaw klasy >>Speciality oraz Premium, odkrywania nowych smaków i aromatów. Barista pracujący w Gusto Cafe Events jest odpowiednio wykwalifikowany i zorientowany na te trendy, aby zaspokoić potrzeby swoich gości. Powinien znać różnice między gatunkami kawy, wiedzieć, jak umiejętnie parzyć kawy metodą przelewową lub przygotowywać złożone napoje, takie jak klasyczne espresso czy nowoczesne kawowe specjalności.

Warto również zwrócić uwagę na rosnące znaczenie Latte Art w kawowej kulturze na targach.
Latte Art to sztuka zdobienia kawy mlekiem, która umożliwia baristom tworzenie pięknych wzorów na powierzchni napoju. Jest to nie tylko estetyczne urozmaicenie, ale także sposób na wyróżnienie się i zapewnienie uczestnikom unikalnego doświadczenia. Barista na targi, wykonując piękne wzory Latte Art, nie tylko dostarcza wizualnej przyjemności, ale również buduje wrażenie luksusu i dbałości o szczegóły. Tego rodzaju rytuał podawania kawy może stać się atrakcją sama w sobie i przyciągnąć uwagę uczestników.

Latte Art by Agnieszka Rojewska

Latte Art by Mistrzyni Świata Baristów Agnieszka Rojewska na jednej z imprez Gusto Cafe Events

Kolejnym ważnym trendem w kawowej kulturze na targach jest rosnące zainteresowanie aspektami zrównoważonego rozwoju.
Wielu konsumentów i firm coraz bardziej zwraca uwagę na ekologiczne i etyczne aspekty produkcji kawy. Dlatego też coraz większą popularność zdobywają kawy pochodzące z certyfikowanych plantacji zrównoważonych, które są uprawiane i pozyskiwane w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego oraz sprawiedliwy dla plantatorów. Barista na targi może odegrać kluczową rolę w promowaniu takich kaw i podkreślaniu ich wartości podczas wydarzenia. Może informować uczestników o pochodzeniu kawy, metodach uprawy, procesach prażenia i wpływie na środowisko. Świadomość ekologiczna staje się coraz bardziej istotnym czynnikiem w wyborze kawy przez konsumentów, dlatego barista, który oferuje ekologiczne i etyczne kawy, może zyskać lojalność i uznanie uczestników.
Nowością w branży usług baristycznych organizowanych przez Gusto Cafe Events jest podawanie napojów z Cascary, czy produktu „ubocznego” w uprawie kawy (>>więcej o Cascarze). Napoje przygotowane na bazie Cascary cieszą się na naszych imprezach dużym zainteresowaniem.

Ola Cascara - wpis na blogu

Przykładowo Cascarę (produkt Zero-Waste) możemy przygotować jako:
1) Cascara Sultana Tradicional – z przyprawami na ciepło w warniku
2) Cascara Spritzer – na zimno
Miód, przyprawy, cytryna, woda gazowana, szczyptę mięty
3) Cascara Smoothie – na zimno
W blenderze: Mleko kokosowe, banan, miód, przyprawy

Nie można również zapominać o znaczeniu personalizacji i interakcji baristy z Klientem 🙂
Uczestnicy wydarzeń oczekują autentycznego doświadczenia, które przekracza zwykłe picie kawy. Barista na targi może zapewnić indywidualne doradztwo, dostosowując smak i intensywność kawy do preferencji gości. Może również prowadzić interaktywne warsztaty, w których uczestnicy będą mogli poznać tajniki przygotowywania kawy, eksperymentować z różnymi metodami parzenia i zdobywać wiedzę na temat świata kawy. Tego rodzaju zaangażowanie baristy sprawia, że uczestnicy czują się docenieni i zapamiętują wydarzenie na dłużej.

ROK Espresso Maker

Warsztat kawowy w biurze jednego z warszawskich Klientów, gdzie pojawiamy się cyklicznie

Podsumowując, trendy w kawowej kulturze na targach konferencjach oraz wydarzeniach innego typu stale ewoluują, a rola baristy na targi staje się coraz bardziej istotna. Od wysokiej jakości kawy, przez umiejętności przygotowania różnorodnych napojów, po profesjonalną obsługę i interakcję z uczestnikami, barista na targi ma ogromne znaczenie dla sukcesu wydarzenia. Organizatorzy targów i konferencji powinni zadbać o obecność doświadczonego i kreatywnego baristy, który potrafi dostarczyć nie tylko doskonałej kawy, ale również niezapomnianych wrażeń. W ten sposób mogą sprostać oczekiwaniom i zapewnić wyjątkowe doświadczenie kawowe dla swoich gości.

Jeśli szukasz doskonałego partnera do zorganizowania kawowej strefy na Twoim evencie, skontaktuj się z Gusto Cafe Events i uzyskaj szczegółową ofertę.
Nasze baristki i bariści z pewnością zrobią świetne wrażenie na Twoich gościach.
Od 2011 roku zatrudniamy na naszych najlepszych baristów w Warszawie, Mistrzów Polski Baristów oraz Mistrzynię Świata.
Kontakty ze mną znajdziesz na dole strony klikając 🙂

Pozdrawiam,
#KrzysztofBarista Wacławek

Więcej na temat Eventów z Baristami w artykule >>Idealny Event Kawowy

Barista na targi
Zamów Event z Baristą - link z reklamą
Scroll to Top