Panama Geisha – kawa „Szlachty Kawowej”

Czy piliście kiedyś kawę w cenie 7000 zł za 1kg?
Jeśli nie, to koniecznie przeczytajcie o fenomenie kawy, która w ostatnich latach święci triumfy na „Salonach Kawowych” całego świata.

☕️ Mój pierwszy raz z Geishą 😉
Moja pierwsza degustacja Panamy Geisha odbyła się w 2018 roku, kiedy to Agnieszka Rojewska wygrała na tej kawie Mistrzostwa Świata Baristów i w jednej z warszawskich kawiarni mogłem spróbować tej wyjątkowej kawy (foto poniżej) .

Dotknięcie Bogini Agnieszki Rojewskiej z kawą Panama Geisha

☕️ Odkrycie Panama Geisha
Historia Panama Geisha zaczyna się w 1931 roku w Etiopii, gdzie w odkryto dziko rosnącą kawę którą nazwano Gesha skąd jej ziarna zostały przewiezione do Ameryki Środkowej (obecnie używane są obydwie nazwy Gesha/Geisha). Dopiero w 2004 roku na plantacji Hacienda La Esmeralda w Panamie odkryto jej wyjątkowy potencjał. Od tamtej pory kawa Geisha zdobywa liczne nagrody, a jej ziarna osiągają astronomiczne ceny w 💲 na aukcjach, które dochodzą w przeliczeniu nawet 7000 zł za 1kg!

☕️ Co sprawia, że Panama Geisha jest tak wyjątkowa?
Przede wszystkim jej niezwykły smak. W filiżance tej kawy można wyczuć nuty jaśminu, bergamotki, cytrusów, a nawet tropikalnych owoców. To połączenie sprawia, że degustacja Panama Geisha to prawdziwe zmysłowe doświadczenie. Aromat tej kawy jest intensywny i wyjątkowy, a jej smak pozostaje w pamięci na długo.

☕️ Proces uprawy i selekcji
Kawa Panama Geisha jest uprawiana na dużych wysokościach, co wpływa na jej wyjątkowy profil smakowy. Ręczne zbiory, staranna selekcja ziaren i specjalne metody obróbki sprawiają, że każda partia tej kawy jest wyjątkowa. Plantatorzy w Panamie i w innych krajach regionu dokładają wszelkich starań, aby zachować najwyższą jakość swoich produktów, co przekłada się na niepowtarzalne doznania smakowe.

☕️ Dlaczego warto spróbować Panama Geisha?
Jest kilka powodów, dla których warto choć raz w życiu spróbować tej kawy.
1️⃣ Po pierwsze, jest to okazja, aby przekonać się, jak różnorodne mogą być smaki kawy. Panama Geisha otwiera przed nami zupełnie nowy świat aromatów i smaków, które trudno znaleźć w innych odmianach.
2️⃣ Geisha to kawa, która jest synonimem luksusu i wyjątkowości – idealna na specjalne okazje.
3️⃣ Po trzecie, jej historia i proces uprawy sprawiają, że każdy łyk tej kawy to nie tylko przyjemność, ale także kawałek fascynującej historii.

☕️ Mój kolejny raz z Geishą
Muszę przyznać, że moje pierwsze spotkanie z Panama Geisha było niesamowitym przeżyciem. Ostatnio w lutym 2024 po powrocie z Mistrzostw Polski Baristów, po raz kolejny zaparzyłem Geishę, tym razem z Kolumbii…

Geisha tym razem z Kolumbii

Już pierwszy łyk Geishy sprawił,
że moje kubki smakowe eksplodowały 🎆…

☕️ Gdzie spróbować i kupić Geishę?
Odwiedź sklep Agnieszki Rojewskiej w Warszawie i najlepiej na miejscu spróbuj, kup oraz dowiedz się od Mistrzyni jak przygotować Geishę.

Aha, NIE MUSISZ KUPOWAĆ CAŁEGO 1KG 🙂
👉 https://sheepandraven.com

Do zobaczenia i przeczytania przy kolejnym wpisie z cyklu „100 Ciekawostek o Kawie” 😁 👌

Powyższy wpis jest częścią szerszego artykułu z Książki 📙 o tym samym tytule 👉 Przedsprzedaż

#100CiekawostekOKawie

Pozdrawiam,
#KrzysztofBarista

Książka "100 Ciekawostek o Kawie" by #KrzysztofBarista
Gusto Cafe Events - barista oraz wypożyczenie ekspresu w Warszawie
Scroll to Top