Kawa osobista

Kawa Gusto Cafe czyli Marka Bardzo Osobista.

Jak marka kawy Gusto Cafe oraz jej smaki odzwierciedlają charakter twórcy?

Ten wpis miał powstać w ciągu kilku najbliższych dni ale ostatecznym wyzwalaczem była kartka z mojego dzisiejszego kalendarza czyli 03.12.2020:

Choose a clothing salesperson who dress as wish you did.

Tak więc jeśli zastanawiasz się o co chodzi z kawą Gusto Cafe,
pozwól, że jako sprzedawca przedstawię Ci odzwierciedlenie moich cech charakteru w Gusto Cafe oraz poszczególnych liniach kaw.

Sądzę, że będzie to jedno z pierwszych tego typu opracowań na Świecie,
a na pewno w Polsce, ponieważ…
zrobiłem je na podstawie testu GallupCliftonStrengths™

Test Gallupa pozwala „odkryć” swoje dominujące pięć talentów aby mieć większą samoświadomość oraz pracować nad swoimi najlepszymi cechami.
Na końcu artykułu źródła z których czerpałem wiedzę.

Już kilka lat temu (marka Gusto Cafe ma już 10 lat) opracowałem przesłanie, zgodne z moim charakterem oraz inspiracjami żeglarskimi.

If You Want More,
Taste Gusto Cafe!

Etykieta Gusto Cafe

W czasie „pandemii” jak większość z nas miałem więcej czasu aby zastanowić się nad sobą oraz tym co robię w życiu.
Znajoma którą spotkałem „przez opatrzność” na ściance wspinaczkowej namówiła mnie na zrobienie Testu Gallupa.

Stąd ten wpis i „rebranding” marki Gusto Cafe na podstawie właśnie
moich TOP 5 z tego testu:

 1. Relator – Bliskość
  Osobom, których wyróżnia cecha Bliskości, sprawiają radość bliskie relacje w innymi. Czerpią głęboką satysfakcję pracując z przyjaciółmi nad osiągnięciem jakiegoś celu.
  Relator w Gusto Cafe/Kawa-Warszawa.pl
  Bliskie relacje z moimi Klientami są dla mnie najważniejsze. Przykład: Po reaktywacji sklepu, osobista dostawa połączona z dyskusją z pierwszym Klientem – Piotrem (pozdrawiam Cię jeśli czytasz).
  Dodatkowo po nawiązaniu głębszej relacji często proponuję ciekawsze formy dostaw/upustów przy Subskrypcji Kawy<
  lub nową kawę której nie ma w sklepie w „normalnej” sprzedaży.
  Nazywa się >Skipper Brand
 2. Aktywator
  Osoby, które wyróżnia cecha Aktywatora, przyczyniają się do realizacji zadań dzięki temu, że potrafią swoje myśli obrócić w czyn.
  Aktywator w Gusto Cafe – to kawa Gusto Cafe Ready – kolor czerwony, jesteśmy gotowi do akcji, dla mnie skojarzenie, również ze wspinaczką, akcją która wymaga ekstremalnych sił fizycznych i psychicznych.
 3. Maksymalista
  Osoby, które wyróżnia cecha Maksymalisty, koncentrują się na silnych stronach jako sposobie stymulowania doskonałości osobistej oraz zespołowej. Starają się przekształcić coś, co już jest dobre w coś, co będzie doskonałe.
  Maksymalista w Gusto Cafe – to kawa Jest-Moc.pl czyli Czarny Koń ze stajni Gusto Cafe.
  Profilem konsumenckim Jest Moc jest słuchacz podcastu Zen Jaskiniowca, fan Tima Ferrisa oraz żeglarza Alexa Thomsona (>mój wpis o nim ).
  Ale uwaga słuchanie lub oglądanie nie wystarczy.
  Pracujemy nad sobą codziennie, robiąc pompki, biegając, chodząc na siłownię czy na ściankę wspinaczkową oraz kończąc każdą kąpiel zimnym prysznicem bez zmrużenia oka.
  Doskonalimy się też psychicznie, w rozwoju osobistym i intelektualnym, wszak, jak wiemy samo pakowanie „buły” nie wystarczy…
 4. Rozwijanie Innych
  Osoby, które wyróżnia cecha Rozwijania Innych, rozpoznają i wspierają potencjał, który tkwi w ludziach. Dostrzegają każde oznaki rozwoju i czerpią z niego satysfakcję.
  Rozwijanie w Gusto Cafe/Kawa-Warszawa.pl – to Blog o Kawie #KrzysztofBarista Wacławek (który teraz czytasz) ale też o rozwoju osobistym, czego przykładem jest ten wpis. Pomagałem również otwierać kilka kawiarni, przeszkoliłem kilkuset baristów, czerpiąc z tego niesamowitą satysfakcję.
  Odzwierciedleniem tej cechy jest „zielona” kawa Gusto Cafe GO. Nieco mocniejsza od Arabiki wzbogacona nutą Robusty. Dobra do nauki i lekkiego podkręcenia się po południu (tylko nie przesadzaj 😉 O tym >oddzielny wpis)
 5. Odkrywczość
  Osoby, które wyróżnia ta cecha, są zafascynowane pomysłami i ideami. Potrafią odnaleźć związki pomiędzy zjawiskami, które z pozoru są całkowicie różne.
  Odkrywczość w Gusto Cafe
  Mam dla Ciebie przygotowane cztery mieszanki kaw przygotowane przez najlepszych ludzi w „czarnej magii” którzy są w ścisłej kawowej czołówce światowej. Możesz więc odkrywać nowe smaki ciesząc, czterema zupełnie odmiennymi kawami.
  Jednak dla prawdziwych odkrywców przygotowałem mieszankę która kiedyś nazywała się „Caribbean Dream”. W nawiązaniu do pochodzenia kaw składowych tej mieszanki oraz moich morskich przygód (więcej o nich na >kanale YT Klubu W 80 dni )
  Obecna nazwa Gusto Cafe Steady – co oznacza „stały”, np. komenda „Steady on course” w żeglarstwie.
  Jak wiesz, kiedyś, w czasach odkrywców żeglarze byli uważani za osoby które należały do awangardy ówczesnego społeczeństwa.
  Teraz i Ty możesz się wcielić w Krzysztofa Kolumba i pijąc Gusto Cafe Steady pomarzyć w tych covidowych czasach, że jesteś odkrywcą nowych lądów.
Caribbean Dream
Autor „Odkrywca” w pozycji „Steady” gdzieś na Karaibach

Życzę Wam i sobie szybkiego powrotu do normalności.
Jednak pamiętajmy, że jedyną stałą w życiu jest
zmiana.


Trzymajcie się kursu!
Kapitan Wacławek

Źródła wiedzy o Talentach Gallupa:
Test Gallupa CliftonStrengths™ – > Strona
Aleksandra Przybylska – mój coach > Strona FB
Dominik Juszczyk – > Z pasją o mocnych stronach

p.s.
Poznaliśmy się nieco bliżej, przynajmniej Ty mnie 😉
Zapraszam do zacieśnienia relacji
dzięki spróbowaniu jednej
z moich kaw
z rabatem 10%
Wpisz kod: Relator


Jeśli chcesz
(od życia)
więcej,

Spróbuj

[button text=”Gusto Cafe” radius=”99″ depth=”2″ depth_hover=”2″ link=”https://kawa-warszawa.pl/produkt-kategoria/kawa-gusto-cafe/”]
Scroll to Top