Kawa i Avocado?

Co ma wspólnego kawa☕️ i avocado🥑?

Oba te produkty stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, ale ich droga na szczyty popularności była długa i kręta.

A wszystko to dzięki genialnym🧠 zabiegom PR🚰 i marketingu📣

Kawa i Avokado - Blog Kawa-Warszawa.pl

Na początku XX wieku kawa była napojem stosunkowo mało popularnym poza granicami krajów, w których była uprawiana. Jednak dzięki strategicznym działaniom marketingowym, kawa stała się globalnym fenomenem.

☕️ Kawa – od plantacji do filiżanki
Kiedy myślę o historii kawy, nie mogę nie wspomnieć o tym, jak ogromny wpływ miała na nią kultura arabskiego świata. To właśnie tam, w XV wieku, kawa zaczęła być spożywana na większą skalę. Jednak jej prawdziwy rozkwit nastąpił w Europie, gdzie kawa trafiła dzięki kupcom weneckim w XVI wieku. Od tego momentu, kawa zaczęła zdobywać serca Europejczyków, stając się symbolem intelektualnych spotkań i towarzyskich rozmów w kawiarniach.

Ale to, co naprawdę pomogło kawie zdobyć globalną popularność, to umiejętne wykorzystanie marketingu i PR. W latach 20 XX wieku amerykańska firma Pan-American Coffee Bureau rozpoczęła kampanię promującą kawę jako:
Nieodzowny element codziennego życia.

Hasło 👉Give Yourself a Coffee-Break👈 stało się kultowe,

a kawa zyskała status napoju, który:

dodaje 🚀energii🚀

i wspomaga 👁koncentrację👁

☕️ Avocado – zielone złoto
Podobnie jak kawa, avocado przeszło długą drogę od bycia egzotycznym owocem do stania się symbolem zdrowego stylu życia. Jeszcze kilka dekad temu avocado było mało znane poza Ameryką Łacińską. Dopiero w latach 90. zaczęło zdobywać popularność w Stanach Zjednoczonych dzięki intensywnym kampaniom marketingowym. Organizacje takie jak California Avocado Commission inwestowały ogromne środki w promowanie avocado jako superfood, bogatego w zdrowe tłuszcze i witaminy.

Współczesne kampanie promujące avocado korzystają z mediów społecznościowych, influencerów i celebrytów, którzy zachwalają głównie jego zdrowotne właściwości. Dzięki temu avocado stało się nieodłącznym elementem śniadań, lunchów i przekąsek na całym świecie.

☕️ Sztuka tworzenia trendów
To, co łączy kawę i avocado, to nie tylko ich popularność, ale przede wszystkim sposób, w jaki zostały wypromowane. Zarówno kawa, jak i avocado, zyskały status produktów premium, które są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi PR i marketingu, oba te produkty stały się symbolami nowoczesnego stylu życia.

Nie mogę nie zauważyć, jak wielki wpływ na nasze nawyki żywieniowe mają kampanie marketingowe.
Kiedyś kawa była napojem elit, dziś jest dostępna na każdej stacji benzynowej…

Zaproszenie do dyskusji na FB
Czy macie swoje ulubione historie o tym, jak marketing zmienił sposób, w jaki postrzegamy i konsumujemy różne produkty?

Wpis jest częścią artykułu z Książki 📙 „100 Ciekawostek o Kawie” 👉Przedsprzedaż

100CiekawostekOKawie by #KrzysztofBarista

Pozdrawiam,
#KrzysztofBarista

Książka "100 Ciekawostek o Kawie" by #KrzysztofBarista
Gusto Cafe Events - barista oraz wypożyczenie ekspresu w Warszawie
Scroll to Top